The Simpsons, Death Note Parodisi Yaptı! Death Tome Nedir?

dezavantajKasım 1, 2022

The Simpsons, televizyonda geçirdiği 33 yılı aşkın süre boyunca düzinelerce sanat stilini yorumladı. Edward Gorey’in gotik karikatürlerinden ve Don Hertzfeldt’in bilimkurgu minimalizminden Lawnmower Man tarzı CGI’ya ve ötesine kadar, Matt Groening’in uzun süredir devam eden animasyon sitcom’u, dünyadaki en büyük animasyon özelliklerinden bazılarına şapka çıkarma şansını asla kaçırmaz. gezegen.

Listede sıradaki yer: Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata’nın popüler psikolojik gerilim mangasına dayanan 2006 anime dizisi Death Note, yakında yayınlanacak olan Treehouse of Horror bölümünün yakın tarihli bir klibine göre Salı günü internette yayınlandı.

https://youtube.com/watch?v=rNmDZCQ3eIY

30 Ekim 2022 Pazar günü prömiyeri yapılacak olan “Treehouse of Horror XXV”de, kötü Light “Kira” Yagami’nin yerine Lisa Simpson’ın geçtiği Death Note’dan ilham alan “Death Tome” adlı kısa bir bölüm yer alacak. The Rising of the Shield Hero gibi anime ve Avatar: The Last Airbender dahil olmak üzere animasyon dizileri üzerindeki çalışmalarıyla tanınan Güney Koreli animasyon stüdyosu DR Movie, kısa filmin animasyonuyla anılıyor.

Bölümün yazarlarından biri olan Carolyn Omine’e göre, bu yılki bölüm Paskalya yumurtalarıyla dolu, yukarıdaki klipte ve dizinin bahsi geçen tarihi göz önüne alındığında o kadar da şaşırtıcı olmamalı. Bu, The Simpsons’ın animeye atıfta bulunduğu ilk zamandan çok uzaktır ve yıllar boyunca Studio Ghibli ve Hayao Miyazaki, Attack on Titan, Pokémon ve daha pek çok filmin beğenisine kafa sallayan birçok geçmiş bölümle.

Kaynak: https://www.polygon.com/23424500/the-simpsons-death-note-anime-treehouse-of-horror-episode

Kategori
Paylaşılan0