Fansublar

Fansub Nedir?

Anime kültürünün bir parçası olan Fansub kaba tabir ile hayran çevirisi demektir. Fan ve subtitle kelimesinden doğan bu kelime Japonca yayınlanan Animelerin, Novellerin ya da Mangaların çevirisini yapıp hiç bir talep arz etmeden tamamen hayrına paylaşım yapan gruplara denilir. Tabii ki, Japon içerikleri dışındada Manhwa, Manhua gibi içerikler içinde Fansublar ellerinden geleni yapmaktadırlar fakat biz Manhwa ya da Manhua yayınlamadığımız için şimdilik bundan bahsetmeyeceğiz.

Ülkemizdede oldukça yaygın olan Fansub işinde bizde varız ve Hep Çeviri olarak çevirilerimizi sürdürmekteyiz aynı zamandada sitemizdede bir çok Fansub yer almaktadır ve bizlere destek olmaktadırlar.

Sitemizde Yer Alan Fansublar:

Sitemizde Yer Alan Bağımsız Çevirmenler:

  • Eleber (DC Kodu: 367328215225860096)

Hep Çeviri, Çevirdiği İçerikleri Nerede Yayınlıyor?

Öncelikle Hep Çeviri 2 kategoriye ayrılıyor:

  1. Çizgi Dizi, Çizgi Film, Anime gibi izlenebilen içerikler.
  2. Manga, Çizgi Roman gibi okunabilen içerikler.

İlk kategorimizi sitemizde yayımlıyoruz ücretsiz olarak izleyebilirsiniz fakat ikinci kategorimiz için henüz bir platformumuz yoktur eğer ileride açarsak duyurusunu geçeriz. Çevirdiğimiz bölümleri burada yayımlıyoruz. Sadece, çevrilmiş manga ve çizgi romanlar Manga (eski adıyla Hep Çeviri) adresimizde bulunmaktadır.

Bunun dışında 2.kategori için sürekli olarak kendimize yeni platformlar bulma arayışındayız ve bunun yanı sırada Hep Çeviri adresindede mangalarımızı yayınlamak istiyoruz lakin henüz proje aşamasında ve ne zaman faaliyete geçer kesin değil, önceliğimiz Hep Çizgi’yi geliştirmek.

Çevirdiğimiz içerikleri okumak için (çizgi roman ve manga) sadece yapmanız gereken üstte bulunan logomuzun yanındaki “Hep Çeviri” butonuna tıklamaktır.