Hakkımızda

SİZLER KİMSİNİZ?

Bizler Türkiye’deki çizgi film ve dizi sevdalılarının bulunduğu kar amacı gütmeyen bir kuruluşuz. Amacımız, olabildiğince Türkçeye kazandırılmış çizgi film ve dizi bulmaktır. 01.12.2020 Tarihinde Dezavantaj ve Troyu tarafından sitemiz kurulmuştur. Bizlere, Sıkça Sorulan Sorular için ise bu adrese gidebilirsiniz.

SİTE İÇİ ÇALIŞMALARINIZ VAR MI?

Evet, var. Site içi çalışmalarımız genel olarak Hep Çeviri’ye ait -yine bizim kurmuş olduğumuz bir platform- ve Hep Çeviri sayesinde Çizgi Dizi / Çizgi Film / Manga / Anime gibi içerikleri Türkçeye çevirmekteyiz. Eğer siz de ekibimizin bir parçası olmak istiyorsanız Discord adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

SİTE İÇİ POLİTİKALARINIZ VAR MI?

Evet, var. Sitemizde eklenilen her içerik ekleyen kişiye aittir. Bu demek oluyor ki eklenilen seri / film / sezon / bölüm /yazı vs. -kısaca bütün içerikler- ekleyen kişinin sorumluluğu altındadır ve yönetimdeki ya da ekipteki hiçbir diğer kimsenin o eklenilen içerikle alakası yoktur. Eğer telif hakkı ile ilgili bir şikayet şahsımıza bildirilirse o içeriği en yakın zaman içerisinde kaldırırız.

Sitemiz daha önce çok fazla hasar aldı ve hasar olarak hem Discord sunucumuzdan bizlere saldırdılar hem de Sitemize +18 materyaller eklemeye çalıştılar yine de biz bu kişilere boyun eğmedik ve onları sitemizden ve sunucumuzdan uzaklaştırarak onların eklemiş olduğu bütün materyalleri sildik ve bunun sonucunda siteyi tekrar açıp tekrardan aynı içerikleri eklemek zorunda kaldık işte bu yüzden sitemizde İçerik Editörü olmak isteyen herkese zorunlu bir kural koyduk ve sesli teyit olmayan kimseleri onaylamadık.

Sitemizde İçerik Editörlerimize koyduğumuz birkaç kuralda mevcut ama bunları sadece İçerik Editörü olmak isteyen kişilere söylemekteyiz.

Bunlar dışında Discord Sunucumuzun kendine ait kuralları mevcut olmakla birlikte yine Hep Çeviri’ye ait kurallarda mevcut lakin bunları saklı tutmaktayız.

HUKUKSAL

Hepcizgi.net 5651 sayılı yasanın 5. maddesinde tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, admin@hepcizgi.net mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

İlgili Yasa:

MADDE 5 (1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.

(2) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.

English translation:

All the videos that are involved in our website are added from general video websites like vk.com, mail.ru, etc. For productions whose copyright belongs to you, as long as you make a notice to “admin@hepcizgi.net” email address, relevant production will be removed in 7 workday from our website.