SSS

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

S: Bizler kimiz?

C: Bu sorunun cevabı için header kısmında bulunan hakkımızda butonuna tıklayabilir ya da bu linke tıklayabilirsiniz.

S: Siteye kayıt olmamın bana bir yararı/zararı olacak mı?

C: Siteye kayıt olmanızın herhangi bir zararı olmamakla beraber, rahatlıkla eklenilen bölümleri ücretsiz şekilde ve donmadan izleyebilir ve sadece bir tık ile indirebilirsiniz. Ayrıca üye olmanızla beraber izlediğiniz ya da izleyeceğiniz serileri not tutmakla beraber gelecekte yapılacak olan geliştirmelerden doğrudan yararlanma hakkı elde edersiniz.

Ayrıntılı üyelik özelliklerimiz:

  • Sitemize üye olarak Google’da çıkma fırsatı elde edersiniz.
  • Sitemizdeki serileri takip edebilirsiniz.
  • Seri listesi oluşturabilirsiniz.
  • Arkadaşlarınızla profillerinizi paylaşabilirsiniz.
  • Gravatar üzerinden profil fotoğrafı ekleyebilirsiniz.
  • Kendi profilinize durum yazısı yazabilirsiniz.
  • Eğer içerik üreticisi ya da bir bloger (yazar) iseniz paylaştığınız içerikleri sizin eklediğiniz SEO tarafından ortaya çıkar ve bu sayede kendi adınıza daha iyi hit çekebilirsiniz.
  • Altyazı ekleyebilirsiniz.
  • Favori serilerinizi kaydedebilirsiniz.
  • Sosyal Medya hesaplarınızı paylaşabilirsiniz.

S: Discord adresinize neden katılmalıyım?

C: Discord adresimize gelerek bizlere öneri, şikayet, isteklerinizi bildirebilir, çevirmenlerimiz ve üyelerimizle sohbet edebilir ve paylaştığımız animeler, mangalar, çizgi diziler, çizgi filmler, haberler, duyurular ve daha bir çok konuda bildirim alabilirsiniz.

S: Reklam ve telif hakları için ne yapmam gerekli?

C: Reklam için admin@hepcizgi.net adresine mail gönderebilir ve telif hakları için ise hakkımızda sayfasını ziyaret edebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

S: Sitenizde reklam var mı?

C: Sitemizde iş ortaklarımız haricinde herhangi bir reklam veren kuruluş ya da kişi mevcut değildir.

Eğer sitemiz üzerinden izlemiş bulunduğunuz embed yöntemli bir videoda bir veya daha fazla reklama rastladıysanız bu bizim değil video kaynağının bulunmuş olduğu siteyi ilgilendiren bir durum olmakla beraber bizler (site yönetimi) bu konu hakkında hükümsüzüz.

Yani anlamayanlar için daha basit bir dil ile açıklamak gerekirse; video oynatıcılarına tıklarken açılan reklamlar bizim kazanç sağladığımız veya kontrolümüz altındaki reklamlar değil.

Kısaca gösterilen ya da açılan reklamlara karşı dikkatli olun.

S: Reklamları engellemek için ne yapabilirim?

C: Reklamları engellemek için yapabileceğiniz birkaç seçenek mevcuttur, bunlardan birisi ise eklenti yoludur. Google Chrome gibi bir tarayıcıya sahipseniz eklenti olarak “Ad blocker” ve “Pop-up blocker” indirmenizi tavsiye etmekteyiz lakin indirme ve kullanımı tamamen sizin sorumluluğunuza aittir. Eğer Opera gibi bir tarayıcıya sahipseniz bu tür tarayıcıların kendi reklam engelleme eklentileri bulunmaktadır bunları kullanarak daha verimli olarak korunabilirsiniz veya videoları cihazınıza indirerek daha verimli bir şekilde izleyebilirsiniz. Kısaca sitemizden %100 verim almak için reklam engelleyiciler kullanabilirsiniz ama bu bizim para kazanmamıza karşı bir engeldir yine de site yönetimi olarak reklamları engellemenizi tasvip ediyoruz.

S: Sitenizde sansür var mı?

C: Hayır, sitemizde sansürleme mevcut değildir ama bazı bölümlerde sansürlerle karşılaşabilirsiniz bu konu hakkında çalışmalarımız devam etmektedir.

S: Sitenizde yetişkin içerikler var mı?

C: Evet, içerik editörlerimiz sitemize yetişkin içerikler ekleyebiliyorlar. Yetişkin sınıflandırmasından o serinin +18 bir seri olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Gözden kaçan serilerde muhakkak olacaktır -robot değiliz- bu yüzden sitemize erişim için bir ebeveyn yardımı isteyiniz.

S: Nasıl ekibinize dahil olabilirim?

C: Bu linke tıklayarak.

S: Sosyal Medya hesaplarınız mevcut mu?

Evet, mevcut. Aşağıdaki linklerden sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilirsiniz:

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDcL51o0Mg_9yaM2M4VmnCw

Discord: https://discord.gg/sd5sqdeZ2W

Twitter: https://twitter.com/BambisSeyto

S: Kaç yaşındasınız?

C: Gerek ekip gerek ise üyeler açısından yaşlarımız çok değişken. Lise öğrencilerinden tutun; evlisi, barklısı’da mevcut.

S: Zaman işini nasıl çözüyorsunuz?

C: Meslek hayatından ya da okuldan vakit kalınırsa yapılıyor, vakti kalmayanlar ise anında istifasını veriyor. Ne güzel iş değil mi, anında istifa edip onca birlikteliğimizi bir anda silmek.

S: X Serisinde / Filminde hiç sezon ya da bölüm yok. Hata mı var?

C: Hayır, bu bir hata değildir. Bazıları bölümleri eklenmek üzere açılmış olup bazılarıysa çevirileri olmadığı hâlde açılmaktadır. Çevirisi olmayan içerikler, çevirmek isteyen gruplar için tanıtım ve fikir oluşturması amacıyla açılmış olabilir.

S: X İçeriği çevirir misiniz? X İçeriğindeki çeviri hatalı! / X İçeriğindeki yeni bölüm çevirisi ne zaman çıkacak?

C: Sitedeki çeviriler sadece Hep Çeviri tarafından yapılmamaktadır. Çeviri hangi ekibe ait ise lütfen o ekip ile iletişime geçiniz.

Genelde sitemizdeki anime çevirileri çeviri gruplarınca yapılmaktadır. Bu nedenle takip ettiğiniz seriyi çalışan gruba danışırsanız daha doğru cevaplara ulaşabilirsiniz.

Eğer Hep Çevirinin uğraşmış olduğu bir içerik için iletişime geçmek istiyorsanız Discord adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

S: X İçeriğinde video oynatıcıları çalışmıyor, nasıl izleyeceğim?

C: Bölümlerini yüklediğimiz video oynatıcıları belli bir zaman sonra muhtelif sebepler yüzünden videoları silebiliyor, alternatiflerin hiçbiri çalışmayan bölümlerde Discord sunucumuz üzerinden gerekli bilgilendirmeyi yaparsanız en kısa sürede güncelleriz.

S: Bütün çeviriler size mi ait?

C: Hayır, değil. Çevirileri yapan kişilerin bilgilerini bölümün açıklama kısmında belirtmekteyiz. Ayrıntılı bilgi için burayı ve burayı ziyaret edebilirsiniz. Ve, bu çevirileri yapan kişiler tamamen gönüllü olarak yani bir maddi beklentileri olmadan çevirmekteler kısaca hepsine teşekkür ederiz.

S: Siteniz para kazanıyor mu?

C: Hayır, sitemizin aktif veya pasif olmak üzere bir geliri yoktur. Sitemiz kar amacı gütmemektedir fakat site için belirli harcalamalar yapıyoruz mesela Domain ve Hosting ücretleri gibi ve bunlara neredeyse her dönem zam geliyor ve yetişemiyoruz bu yüzden ve sitenin geliri olmaması sebebiyle site her dönem kapanma riskiyle karşı karşıya kalıyor.